DE LUXE ptisk a výroba plastové karty
odkazy

Obsah

1. Diskontní systémy.
2. Diskontní plastové karty.
3. Organizace diskontního systému.
4. Jak přilákat zákazníky?

5. Kumulativní programy jako způsob udržení motivace k nákupům.

Kumulativní programy jako způsob udržení motivace k nákupům na určitou dobu, vliv kumulativních programů na loajalitu spotřebitelů.

Při rozpracování podobných programů vyvstávají minimálně dva nezbytné problémy:

První dilema je z oblasti věčných problémů marketingu. Je zjevné, že má být úměra mezi pobídkou a hodnotou vytvářenou pro obchod spotřebitelem. Docílit návratnost pobídky pouze na úkor podílu tržby, docílené za dobu působení programu - to je ideální situace.

Bohužel to se ne vždy daří. Proto tedy se musí počítat i s nákupy, které spotřebitel učiní také po ukončení projektu. A také i s tím, že vděčný zákazník, obdařený odměnou, se stane dobrým příkladem pro okolí a tím upevní jejich touhu kupovat nabízenou značku. Jinými slovy, kumulativní program by měl ovlivnit loajalitu spotřebitelů.

Nyní o druhém dilematu.

Zapomeňme na chvíli, že pracujeme v oblasti marketingu a vžijme se do jiné role - role spotřebitele. Je pro nás příjemné když při nákupu potřebného zboží dostáváme další pobídku ve formě dárku či nějaké služby?

Co je důležité pro normálního spotřebitele?
Myslíme si, že v neposlední řadě to, aby evidence jeho nákupů nebyla pro něj doplňující zátěží. Na první pohled výborná věc - balení. Vždy je možné nabídnout spotřebiteli z ní něco vytěžit- vyřezat, vystřihnout, odpařit. Nejlepší podmínky pro organizaci účasti v kumulativním programu:

Existuje mínění, že účast v kumulativním programu má odlišnou podporu v různých sociálních a věkových skupinách obyvatelstva. V důsledku toho může v průběhu rozvoje kumulativního programu dojít ke svéráznému "posunu" sociálně-demografických parametrů účastníků tohoto programu.

Tento "posun" se nemůže hodit marketingovému pracovníku. Nakonec to může zvrátit řešení zadaného úkolu.

Co ještě by spotřebitel nechtěl?
Stejně kupuje potřebné zboží a ještě k tomu může dostat odměnu. Na trhu předmětů denní spotřeby se zřídka podaří docílit návratnost programu v průběhu jeho působení a ještě k tomu pouze na úkor nákupů účastníků. Proto program musí zajistit dobrou úroveň loajality:

Kumulativní program sám od sebe tyto výsledky zabezpečit nemůže. Aby tento program vzrůstal a rozkvétal, musí být "zaléván" (stimulovat spotřebitele dárky, privilegovanými službami, pozdravy, jednoduše pozorností k němu a k jeho názorům), avšak pokud pod kořeny není dobrá půda - vše je marné.

K účasti na programech je třeba se obracet na lidi, které jsme již vytipovali jako reálné spotřebitele, jejichž loajalita může být zesílená kumulativním programem. Nejlépe je takové spotřebitele vybírat z dříve vytvořené základny, která obsahuje historii jejich nákupů a potvrzení ochoty zúčastnit se v kumulativním programu.

6. Bonusové systémy stimulace spotřebitele.
7. Zavádění.
8. Slevy.
9. Za věrnost se platí!

MENU

Úvod Plastové karty Magnet na lednice Magnety-suvenýry Rámečky na fotografie Magnetické kalendáře Rady pro zákazníky Diskontní systémy Cena Neplatiči Kontakt

Domluvte si s námi svou cenu! Už mate cenu od konkurence? Pozor! Někteří výrobci totiž jakoby "omylem" zapomínají na některé položky a přestože je jejich cena na první pohled nižší, nakonec vám naúčtují mnohem více. Když nám ji přepošlete na info@nej-plastove-karty.cz tak pokusíme se nabídnout lepší cenu nebo podmínky.

Veškeré práva vyhrazena
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
TOPlist CZIN.eu @ napište nám  ®webdesign 101web.eu  ©  2007-09 PLASTOVÉ KARTY