DE LUXE ptisk a výroba plastové karty
odkazy

Obsah

1. Diskontní systémy.

2. Diskontní plastové karty.

Diskontní plastové karty je možné podmíněně rozdělit na dva typy:
lokální, které mají působnost v mezích jedné prodejně-servisní organizace,
univerzální, které umožňují získat slevu v různých místech, dokonce i za hranicemi dané země.

Proč podmíněně?

Protože navržená klasifikace odráží pouze princip působení těch nebo jiných diskontních plastových karet. Co se týče velikosti "vlivu", tak mluvit o "univerzálnosti" nebo "lokalizaci" je možné pouze relativně.

Předtím, než začít doplňovat arzenál prostředků přilákání kupujících pomocí diskontní plastové karty, libovolná prodejní organizace rozpracovává speciální program jejího zavádění.

V něm počítá se všemi detaily: je to provedení plastové karty, její tisk, způsob jejího rozšiřování, výše slev, šíře vlivu, způsob rozšiřování, doba platnosti plastové karty, vzájemné působení s uplatněnými prvky reklamní kampaně, kontrola poskytovaných slev, vybavení speciálním zařízením pro agregaci informací.

Dva poslední faktory jsou ovlivněny výběrem druhu plastové karty. V současné době jsou to tři druhy:

Obyčejná plastová karta je tím nejjednodušším druhem diskontní plastové karty.

Po uskutečnění nákupu předloží kupující plastovou kartu pokladníkovi, který poskytne kupujícímu slevu. Obyčejná plastová karta neumožňuje vést evidenci nákupů a poskytnutých slev ani kontrolu pokladníka, přijímajícího diskontní kartu.

Magnetická diskontní plastová karta vyžaduje instalaci počítače (nebo počítačového pokladního zařízení) provádějícího sčítání magnetických plastových karet. Po provedení nákupu pokladník vloží magnetickou plastovou kartu do čtecí jednotky, připojené k počítači. Velikost slevy se určuje automaticky v závislosti na kategorii plastové karty a finanční hodnotě nákupu.

Magnetická diskontní plastová karta umožňuje:

Diskontní karta typu smart-karty je nejefektivnějším řešením, umožňujícím předvídat všechny nuance vznikající v procesu obsluhy klienta. Smart-karta plní stejné funkce jako magnetická, ale přitom má celou řadu výhod. K již výše zmíněným možnostem magnetické plastové karty dále umožňuje:

Zvláště výhodné je použití smart-karty pro síť obchodů. V tomto případě není nutné předávat tak často informaci do centrálního střediska, jako je tomu v případě použití magnetických plastových karet. Všechny údaje o nákupech a slevách se uchovávají na plastové kartě a klient vždy zná hodnotu slevy, která je mu připsána.

Smart-karty snadno umožňují doplnit v budoucnosti další funkce, klientské a další programy a tím rozvíjet systém podle přání uživatele.

Náklady na zhotovení plastových karet závisí od vybraného druhu plastové karty a jejího provedení.

Samozřejmě, že smart-karta vyjde dráž než malý kousek plastu bez elektronické "zátěže". Co se týče provedení, tak nejvýraznější z hlediska finančního je tisk barevné fotografie anebo opatření plastové karty pozlacením a tištěnými vzory. Za účelem snížení nákladů na zhotovení plastových karet se často spojí několik firem a vytvoří jednotný diskontní systém.

Diskontní plastová karta je tedy jedním z nejefektivnějších instrumentů vytvoření sítě stálých klientů.

3. Organizace diskontního systému.
4. Jak přilákat zákazníky?
5. Kumulativní programy jako způsob udržení motivace k nákupům.
6. Bonusové systémy stimulace spotřebitele.
7. Zavádění.
8. Slevy.
9. Za věrnost se platí!

MENU

Úvod Plastové karty Magnet na lednice Magnety-suvenýry Rámečky na fotografie Magnetické kalendáře Rady pro zákazníky Diskontní systémy Cena Neplatiči Kontakt

Domluvte si s námi svou cenu! Už mate cenu od konkurence? Pozor! Někteří výrobci totiž jakoby "omylem" zapomínají na některé položky a přestože je jejich cena na první pohled nižší, nakonec vám naúčtují mnohem více. Když nám ji přepošlete na info@nej-plastove-karty.cz tak pokusíme se nabídnout lepší cenu nebo podmínky.

Veškeré práva vyhrazena
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
TOPlist CZIN.eu @ napište nám  ®webdesign 101web.eu  ©  2007-09 PLASTOVÉ KARTY